Obóz z Iriną Kalitiną , NAIMĄ i ABU KADAREM 26-31 sierpnia 2013 r Tomaszów Lubelski

 

Wrazenie uczestniczek drugiego obozu :

Nauczyłam się tutaj wiecej niż kiedykolwiek (i śmiem sądzić, że nie jestem w tym przekonaniu odosobniona); nie tylko figur, kroków, ozdobników, sposobu wykonywania poszczególnych ruchów lecz współistnienia z jakże różnymi acz pragnącymi posiąść wieloznaczną tajemnicę orientalnego tańca kobietami.

Szczególne podziekowaia dla Inci – tej która na taki pomysł wpadła, wszystko cudnie zorganizowała a przy tym wszystkim matkujacej, troskliwej, zawsze pełnej ciepła i zrozumienia dla każdej istoty stąpajacej po tym łez padole. 

To już nasz 11 obóz- zapraszamy serdecznie .

W tym roku pedagogami będą Irina Kalitina ( Ukraina)
NAIMA (Polska) 
ABU KADAR Krystian Pisowicz ( Polska)


Obóz z Iriną Kalitiną , NAIMĄ i ABU KADAREM
26-31 sierpnia 2013 r Tomaszów Lubelski

W programie

Warsztaty, wykłady
, aqua fitness
wieczorne szaleństwa taneczne w hotelowym klubie
orientalne wieczorki z shisą
wycieczki po urokliwym Roztoczu
pyszne jedzonko

Luksusowy Hotel „Antoni” to miejsce gdzie można spędzić czas w bardzo atrakcyjny sposób: basen , kręgle, wycieczki rowerowe.SPA- masaże i inne zabiegi
www.hotelantoni.pl
A nade wszystko -TANIEC-


Poniedziałek 26.07

Do 14 przyjazd i rozlokowanie się w pokojach.
Obiad.

15:00-19:00 Wykład Naimy..

19:30 kolacja

20:30 – 22:30 Świat rytmów z Abu Kadarem

WTOREK 27.08

8:00 zumba Miranda
Do 9:30 śniadanie

10:30 – 13:00 Świat rytmów z Abu Kadarem

Indywidualne szaleństwa w basenie.15:00 – obiad
16:30- 18:30 
warsztaty z Irina –„ Technika współczesnych tancerek egipskich”


18:45-19:15 aqua fitness
19:30 ognisko i Świat rytmów z Abu Kadarem

Warsztaty na scenie na leśnej polanie.


Środa 28:08

8:30- 9:00 zumba z Moniką
Do 9:30 śniadanie

10:30 – 12:30 warsztaty zIriną – „ chalidzi” 

12:40-14:40- Wykład „ Złota Era”

.
Indywidualne szaleństwa na basenie
15:00 – obiad
16:00- 18:00 choreografia „Złota Era” – NAIMA

18:15-19:00 aqua fitness
19:30 kolacja
20:30 czas wolny na powtórzenie lub kręgle lub basen, lub tańce z shishą.


Czwartek 29.08

8:30-9:00 Zumba Miranda

Do 9:30 śniadanie

10:30 – 12:30 warsztaty z Iriną – „Pieśń Estradowa”

14:30 obiad
15:00 wycieczka
19:30 kolacja
20:30 Czas wolny na powtórzenie lub kręgla lub basen, lub tańce z shishą

Piątek 30.08

Do 9:30 śniadanie
9:30 -1o:30 aerobik AktivDance Miranda

11:00-13:00
Warsztaty z Iriną „Tarab”

Odpoczynek lub indywidualne szaleństwa w basenie


15:00 – obiad


Czas wolny18:15-19:00 aqua fitness
19:30 kolacja
20:30 czas wolny na powtórzenie lub kręgla lub basen, lub tańce z shishą.

sobota 31.08

Do 9:30 śniadanie
9:30 -1o:30 aerobik Zumba Miranda

11:00-13:00 warsztaty z Iriną – „ Iraqi”

15:00 –pożegnalny obiad.

Pedagodzy:

Irina Kalitina

– założycielka i właścicielka Lwowskiego Klubu Miłośników Tańca Arabskiego „Karawan“, od niedawna również własnej organizacji Klub Tańca „Karawan-Lwów“. Instruktor, sędzia belly dance, organizator festiwali tańca orientalnego we Lwowie , wielokrotna zwyciężczyni konkursów Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego w kategorii seniorów zaawansowanych, zarówno w klasyce jak i w folklorze. Regularnie się kształci i bierze udział w festiwalach w Egipcie, na Ukrainie i w Europie.
Irina preferuje styl „kairski modern“, chociaż podobają jej się praktycznie wszystkie style. Uwielbia taniec dojrzałych kobiet Jak sama podkreśla: „Dzieciństwo i młodość są piękne i beztroskie same w sobie. Cierpienia miłości w wykonaniu młodziutkiej tancerki mogą wyglądać nieautentycznie, a nawet śmiesznie. A dojrzała, piękna kobieta potrafi i rozśmieszyć, i wycisnąć łzę, i skłonić do zadumy nad czymś własnym, intymnym…“
Tematy warsztatów:

NAIMA

Naima (znana też jako: Roksolanka)
Dyplomowana instruktorka tańca orientalnego (instruktorka rekreacji ruchowej, specjalność: taniec sportowy, specjalizacja: belly dance, na międzynarodowym poziomie 3, legitymacja nr: 12027/PAS/2012; także instruktor 1 stopnia po stażu u prof. Zazy Hassana w „Centre Artistique Zaza”).

Uznana i ceniona w polskim środowisku orientalnym jako metodyk i wykładowca teorii i historii tańca orientalnego. Prowadzi zajęcia regularne i warsztatowe (z zakresu historii, techniki i choreografii tańców klasycznych i folkloru). Jeździ z prezentacjami i warsztatami po całym kraju. Prowadziła gościnnie zajęcia w ośrodkach w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Chorzowie i Gdańsku.
Pod pseudonimem „Roksolanka” stworzyła i nadal redaguje największy polski internetowy słownik terminologii poświęcony historii i tradycji tańca orientalnego nawww.belly-dance.pl.

Uczyła się tańca orientalnego od 2005 roku u najlepszych nauczycieli międzynarodowych, takich jak: Aziza, Elwira Janitzki, prof. Zaza Hassan, Ehab Atia, Momo Kadous, Orit Maftsir, Mayodi, Khaled Mahmoud, Nour i Yasser, Aleksiej Riaboszapka, Marina Oganyan, Djamila (Berlin), Beata i Horacio Cifuentesowie, Magdy El Leisy, Lubna Emam, Osama Emam, Khadejah i Mustafa (Berlin), Diana Tarkhan, Kazafy, Aida Nour, Ahmed Fekry, Camelia, Mahmoud Reda, Nawal, Nesma, Khalida, Farida Fahmi, Osama Mimi Farag, Randa Kamel, Nasra Emam, Elena Ramazanowa, Daria Mitskievitch i in.

Jako tancerka prezentowała się na dziesiątkach imprez kulturalnych, firmowych i prywatnych, początkowo z zespołem „Malikat Szams”, powstałym przy STO „Amira”, do którego należała w latach 2007-2009, następnie solo lub w duecie na największych festiwalach i eventach orientalnych w Polsce, takich jak: „Koktajl Orientalny” (Warszawa 2010) „Orient Addicts” (Lublin 2010), „Polskie tancerki w hołdzie Mistrzowi Redzie” (Katowice 2010), „Urodziny Strefy Ruchu” (Kraków 2010), impreza WOŚP na Bemowie (Warszawa, 2012) i in. Obecnie występuje bardzo rzadko, całkowicie poświęcając się dydaktyce i rozwojowi wiedzy o tańcu orientalnym.

Na co dzień jest naukowcem i prowadzi badania nad literatura i kulturą staropolską. Z tego najprawdopodobniej wynika jej teoretyczne i historyczne zacięcie w odniesieniu do tańca orientalnego.

ABU KADAR

Abu Kadar o warsztatach
„ będę grał na darbuce, wyjaśniał jak zbudowane są rytmy, jak skonstruowane są kompozycje i co tancerka musi wiedzieć o swoim bębniście „
Do tego dojdą ćwiczenia relaksacyjne, wizualizacje, praca z wyobraźnią. Akcent będzie położony na waszą pracę z samą sobą. Nie będziecie powtarzały po kimś, ani uczyły się cudzej choreografii. Będziecie korzystały z dotychczas zdobytych umiejętności, z ulubionych ruchów, kombinacji oraz własnych pomysłów, aby przez eksperyment i poszukiwania zbudować zdolność do tanecznej ekspresji w zgodzie z rytmami darbuki.

Relacje tancerek z wcześniejszych edycji:
Warsztaty z Abu Kadarem to ogromna przyjemność odkrywanie tego co nam w duszy i ciele gra. Nauka rytmów , wrażliwości, kreatywności, uruchamiania wyobraźni.
Inci
Jeśli ktoś ma problemy z odróżnianiem rytmów od siebie, mieszają się, mylą, zapomina się, co było do którego – te warsztaty są idealne, żeby wszystko sobie solidnie poukładać. Jest na to sporo czasu, na każdym etapie wraca się również do poprzednich, więc pola do ćwiczeń jest sporo. Poza tym znakomity trening otwartości i wyobraźni, konwencja warsztatów zupełnie inna, niż tradycyjne ćwiczenie kombinacji przez kogoś prezentowanych – tu bazuje się na już posiadanej wiedzy i doświadczeniach, tu się otwiera na rytm i tworzy do niego własne rzeczy. Poza tym bezcenne ćwiczenia interakcji tancerki z bębnistą! („Nie ważne, kiedy wejdziesz – ważne, żeby razem skończyć!” ) Jednym słowem – świat rytmu. Kilkudniowe życie samym rytmem.
Miranda

Serdecznie polecam warsztaty każdej tancerce – to naprawdę rewelacyjna okazja do usystematyzowania / nabycia wiedzy nt. rytmów. Podane w taki sposób po prostu same wchodzą do głowy! Było super. Nunah


Naima poprowadzi dla was wykłady i warsztaty:

1. Złota era – wykład i pokaz multimedialny.
Złota era to okres w rozwoju tańca orientalnego wciąż zbyt mało znany polskim tancerkom. A szkoda, bo wyjątkowa elegancja ówczesnego stylu i wbrew pozorom niezwykła nowoczesność niektórych propozycji okresu czyni je nizwykle atrakcyjnym także dla współczesnych orientalek. W czasie wykładu zapoznamy się z dorobkiem najwybitniejszych tancerek Egiptu, poznamy prawdziwe korzenie tańca orientalnego, obejrzymy wiele inspirujących filmów.

2. Złota era – choreografia
Nauka choreografii w stylu Złotej ery to drugi krok przybliżający nam piękno ówczesnego stylu. Mimo pozornego zawłaszcenia współczesnej sceny przez modern, styl klasyczny Tahyi Karioki, Naimy Akif, Samii Gamal czy Neamat Mokhtar nadal jest uznawany za wyjątkowy. Do tego stopnia, że na niektórych konkursach organizatorzy tworzą osobną kategorię: „Golden era”.

3. Gatunki i style tańca orientalnego 
– wykład będzie miał charakter porządkujący. Omówione zostaną różne gatunki i style tańca orientalnego od folklorystycznych do klasycznych, powiemy sobie, co to jest raks sharki i czym się różni od pozostałych tańców. Pokażemy też kostiumy odpowiednie do danego tańca, co pomoże Wam w przyszłości ustrzec się przed faux pas scenicznym. Oczywiście żadna z wygłoszonych kwestyj nie będzie miała charakteru absolutnego, za to subiektywny – jak najbardziej  Z pewnością jednak takie porządkowanie może być znakomitym punktem wyjścia do budowania własnych koncepcji i rozumienia różnic między gatunkami. Wykładowi będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz pokaz krótkich filmów.

Cena-
Koszt obozu 1380 zł obejmuje
Noclegi, wyżywienie, warsztaty, zumba/aerobik , aqua fitness, korzystanie z basenu hotelowego, wycieczki, ubezpieczenie.

Zapisy
Iwona Torbicka
aktivgen@wp.pl

t. 502 219 168

Wpłaty do 10 sierpnia.

Zapraszamy serdecznie.
Codziennie aqua fitness- już przygotowuje dla was fantastyczne, motywujące lekcje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s